اهمیت توجه به مسایل فرهنگی برای مدیران فرش فرهی

27 ارديبهشت 1394 Written by 
Published in اخبار

فرش یکی از ماناترین و پراهمیت‌ترین میراث فرهنگی و معنوی کشور ما محسوب می‌شود که در هیچ کشوری همانند آن یافت نمی‌شود. برای مدیران «فرش فرهی» مسایل فرهنگی به اندازه مسایل اقتصادی از اهمیت برخوردار است و به آن اهتمام ویژه‌ای می‌ورزند.

کامران طالبی مدیر روابط عمومی و امور مشتریان فرش فرهی در گفت‌وگو با ستاد خبری پنجمین شب فیلمنامه‌نویسان سینمای ایران، ضمن اعلام این مطلب گفت: فرش فرهی در طول سال با پیشنهاد‌های مختلفی برای حمایت از مراسم گوناگون مواجه است، اما در این میان مدیران شرکت تلاش می‌کنند نقش حمایت معنوی خود را از صنایع و اقشاری داشته باشند که تا حدودی مورد کم‌لطفی قرار گرفته‌اند. از این رو، فرش فرهی به عنوان حامی دو مراسم پنجمین شب فیلمنامه‌نویسان سینمای ایران و مسابقه موزه‌های برتر حضور یافته است.

وی در مورد دلیل همراهی شرکت فرش فرهی در مراسم فرهنگی توضیح داد: این شرکت تلاش می‌کند در کنار این‌که به مسایل اقتصادی توجه دارد، سلامت مشتریان و مسایل فرهنگی را نیز در نظر بگیرد. برای نمونه، در بحث توجه به سلامت، فرش‌های آنتی باکتریال و ضد آتش تولید می‌کند. در زمینه مسایل فرهنگی با توجه به این‌که اصولا فرش در کشور ما از جایگاه فرهنگی بالایی برخوردار است، به ارایه طرح‌های سنتی توجه خاصی صورت می‌گیرد.

طالبی تاکید کرد: البته در شرکت فرش فرهی هم به طرح‌های سنتی توجه می‌شود و هم طرح‌های مدرن. به این جهت که مشتریان این شرکت از سلیقه‌های مختلفی برخوردارند و تلاش زیادی صورت می‌گیرد تا همه سلایق در نظر گرفته شود. حتی فرش‌هایی که به هنرمندان تقدیر شده در پنجمین شب فیلمنامه‌نویسان اهدا شد از طرح‌های ویژه و متفاوتی برخوردار است که با سلیقه خاص هنرمندان هماهنگی داشته باشد.

Read 1151 times
Rate this item
(0 votes)
Login to post comments