admin

admin

طبق مصوبه شورای برگزاری دهمین مراسم انتخاب موزه­های برتر سال 96، برنامه­­ی کاری دبیرخانه اجرایی دهمین مراسم انتخاب موزه­های برتر اعلام شد.

Tagged under

دبیرخانه اجرایی دهمین مراسم آئین انتخاب موزه­های برتر ضمن تبریک سال نو، آماده دریافت آثار موزه­داران بخش دولتی و خصوصی از طریق وب سایت www.Bestmuseum.ir اعلام می­دارد. علاقمندان به شرکت در این مراسم می­توانند آثار خود را منطبق بر دستورالعمل مندرج در سایت تهیه و تا تاریخ 15 اردیبهشت 1396 ارسال نمایند. گفتنی است اسامی منتخبین این دوره همزمان با برگزاری مراسم بزرگداشت روز جهانی موزه (28 اردیبهشت) اعلام خواهد شد.

Tagged under

ایکوم برای سال آینده میلادی شعار «موزه‌ها و روایت‌های تاریخی بحث‌برآنگیز: روایت ناگفتنی‌ها در موزه‌ها» را برای روز جهانی موزه‌ها انتخاب کرده است.

Tagged under

عصردیروز (۲۹ اردیبهشت ماه) همزمان با روز جهانی موزه و یکصدمین سال تاسیس موزه ملی ایران و همچنین هفتادمین سال تاسیس ایکوم (شورای بین المللی موزه‌ها)، مراسم انتخاب بهترین موزه های کشور با همکاری موسسه رسایش و  حضور هاینس مارتین هنز رئیس ایکوم، مهندس سیدمحمد بهشتی رییس پژوهشگاه میراث فرهنگی و میرسیداحمد محیط طباطبایی رییس کمیته ملی موزه‌های ایران در موزه ملی ایران برگزار شد که نتایج زیر بدست آمد:

Tagged under

هشتمین دوره انتخاب موزه برتر دوشنبه 28 اردیبهشت‌ماه 94 با حضور علی مرادخانی معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی،احمد مسجد جامعی عضو شورای اسلامی شهر تهران،‌ مهندس سید محمد بهشتی رییس کمیته ملی موزه‌های ایران(ایکوم) و رییس پژوهشگاه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، دکتر میر سیداحمد محیط طباطبایی قائم‌مقام کمیته ملی موزه‌های ایران (ایکوم)،‌ دکتر جمال کامیاب، مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران و در موزه هنرهای معاصر برگزار شد.

Tagged under

شورای بین‌المللی موزه‌ها ایکوم 18 ماه می (28 اردیبهشت) را روز جهانی موزه اعلام نموده است. از سال 1977 تا کنون این نهاد هر سال با تعیین شعاری به منظور متحد نمودن مسیر فعالیت‌های اعضا،‌ در راستای قوام بخشیدن به تأثیرگذاری موزه در افزایش آگاهی جوامع گام موثری برداشته است. به عبارت دیگر دعوت جمعی ایکوم برای گرامی داشت روز جهانی موزه با تامل بر همین مفهوم و نقش آموزشی موزه بوده است به صورتی که در سال گذشته شاهد حضور فعال بیش از 35 هزار موزه در 145 کشور در عرصه گیتی بوده‌ایم.

Tagged under

در هشتمین دوره مراسم انتخاب موزه برتر که دوشنبه 28 اردیبهشت 94 در موزه هنرهای معاصر برگزار شد 50 موزه در 12 شاخص داوری مورد تقدیر قرار گرفتند که اسامی آنها به شرح ذیل است:

Tagged under

فرش یکی از ماناترین و پراهمیت‌ترین میراث فرهنگی و معنوی کشور ما محسوب می‌شود که در هیچ کشوری همانند آن یافت نمی‌شود. برای مدیران «فرش فرهی» مسایل فرهنگی به اندازه مسایل اقتصادی از اهمیت برخوردار است و به آن اهتمام ویژه‌ای می‌ورزند.

کامران طالبی مدیر روابط عمومی و امور مشتریان فرش فرهی در گفت‌وگو با ستاد خبری پنجمین شب فیلمنامه‌نویسان سینمای ایران، ضمن اعلام این مطلب گفت: فرش فرهی در طول سال با پیشنهاد‌های مختلفی برای حمایت از مراسم گوناگون مواجه است، اما در این میان مدیران شرکت تلاش می‌کنند نقش حمایت معنوی خود را از صنایع و اقشاری داشته باشند که تا حدودی مورد کم‌لطفی قرار گرفته‌اند. از این رو، فرش فرهی به عنوان حامی دو مراسم پنجمین شب فیلمنامه‌نویسان سینمای ایران و مسابقه موزه‌های برتر حضور یافته است.

وی در مورد دلیل همراهی شرکت فرش فرهی در مراسم فرهنگی توضیح داد: این شرکت تلاش می‌کند در کنار این‌که به مسایل اقتصادی توجه دارد، سلامت مشتریان و مسایل فرهنگی را نیز در نظر بگیرد. برای نمونه، در بحث توجه به سلامت، فرش‌های آنتی باکتریال و ضد آتش تولید می‌کند. در زمینه مسایل فرهنگی با توجه به این‌که اصولا فرش در کشور ما از جایگاه فرهنگی بالایی برخوردار است، به ارایه طرح‌های سنتی توجه خاصی صورت می‌گیرد.

طالبی تاکید کرد: البته در شرکت فرش فرهی هم به طرح‌های سنتی توجه می‌شود و هم طرح‌های مدرن. به این جهت که مشتریان این شرکت از سلیقه‌های مختلفی برخوردارند و تلاش زیادی صورت می‌گیرد تا همه سلایق در نظر گرفته شود. حتی فرش‌هایی که به هنرمندان تقدیر شده در پنجمین شب فیلمنامه‌نویسان اهدا شد از طرح‌های ویژه و متفاوتی برخوردار است که با سلیقه خاص هنرمندان هماهنگی داشته باشد.

Tagged under

 

 

 

 

 

با عرض پوزش به زودی فرم ثبت‌نام روی سایت قرار می‌گیرد

 

 

 

 

 

Tagged under

نشست خبری مسابقه انتخاب موزه‌های برتر یکشنبه 13 اردیبهشت 94 ساعت 10 صبح در پژوهشگاه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایران، با حضور مهندس سید محمد بهشتی رییس کمیته ملی موزه‌های ایران (ایکوم) و دکتر میرسیداحمد محیط طباطبایی قائم مقام کمیته ملی موزه‌های ایران (ایکوم) و تعدادی دیگر از مسئولان سازمان میراث فرهنگی برگزار شد.

Tagged under
صفحه1 از3